Tlakové hrnce

Tlakovému hrnci se jinak říká Papinův hrnec - jedná se o tlustostěnný hrnec, který slouží k vaření za vyššího tlaku, než je běžný atmosférický tlak nebo při nízkém tlaku( v případě vaření zeleniny). První tlakový hrnec byl vyroben v roce 1679. Jeho vynálezcem byl Denis Papin, který usiloval o co nejrychlejším využití jeho vynálezu v kuchyních.

Tlakový hrnec se dlouhá léta využíval převážně v chemických laboratořích. K využívání tlakového hrnce v kuchyních došlo v průběhu 20. století, kdy si lidé začali uvědomovat jeho velké výhody při vaření. V Papinově hrnci dochází při vaření k úspoře času a energie, pokrmy se v tlakovém hrnci vaří rychleji a díky tomu si uchovají potraviny více vitamínů, šťáv i vůní.

Tlakové hrnce ORION vynikají svou rozmanitostí, výhodnou cenou a vynikajícím designem. Široká nabídka takových hrnců ORION umožňuje výběr pro náročné i méně náročné zákazníky, např. tlakový hrnec ANEMON Orion s barevnými úchyty je vhodný pro ty, kteří si potrpí na výstřednost - barevné úchyty jsou extravagantní, ale milou změnou v kuchyni. Další skvělou informací o tomto talkovém hrnci je, že je vhodný na všechny druhy sporáků, včetně indukce.

Tlakové hrnce Orion


Kdo dává přednost klasickým tvarům, může si vybrat z velkého množství tlakových hrnců Orion cibulového tvaru - např. tlakový hrnec o objemu 5 litrů nebo tlakové hrnce STAR Orion, které jsou též vhodné na indukci. K tlakovým hrncům Star jsou dodávány skleněné poklice. Tlakový hrnec DUO 4l + 7l je ideální do domácností, kde se rádo a často ve velkém vaří. V sedmilitrovém hrnci se může vařit při vysokém tlaku maso a ve čtyřlitrovém se zatím mohou pomalu vařit brambory.

Tlakový hrnec Orion 7l s příslušenstvím je ideální sada, se kterou můžete vařit i napařovat. Dva cedící díly umožňují snadné cezení připravovaných pokrmů- např. zeleniny, luštěnin, těstovin, a také jsou vynikající na vaření nebo ohřívání v páře.

Již název napovídá, o jaký tlakový hrnec půjde, když se zmíníme o hrnci Genius Orion. Tlakový hrnec Genius Orion má bajonetové uzavírání, takže otvírání a zavírání je geniálně jednoduché - stačí pootočit a zacvaknout. Dalším plusem je jeho využitelnost - je vhodný na všechny druhy plotýnek, včetně indukce. Tlakové hrnce Orion - velký výběr, přijatelné ceny.

Koupit tlakové hrnce Orion