Tlakové hrnce Tescoma
Tlakový hrnec neboli Papinův hrnec je tlustostěnný hrnec sloužící k vaření za vyššího tlaku, než je běžný atmosférický tlak. První tlakový hrnec spatřil světlo světa v roce 1679. Jeho vynálezce Denis Papin usiloval o co nejrychlejším využití jeho vynálezu v kuchyních. Tlakový hrnec se totiž dlouhá léta využíval hlavně v chemických laboratořích. K masivnímu rozšíření tlakového hrnce do kuchyní došlo teprve v průběhu 20. století, kdy si lidé začali uvědomovat jeho nesporné výhody při vaření. Při vaření v Papinově hrnci dochází k úsporám času a energie. Pokrmy se v tlakovém hrnci vaří rychleji a díky tomu si uchovají potraviny více vitamínů, šťávy i vůni.

tlakové hrnce Tescoma
Ilustrativní obrázek: Tlakové hrnce Tescoma


Tlakové hrnce Tescoma spojují kvalitu, odolnost a moderní bezpečnostní prvky. U tlakových hrnců Tescoma oceníte zejména masivní sendvičové dno, vysoce kvalitní nerezovou ocel 18/10 a také řadu bezpečnostních pojistek, které zaručí bezpečné vaření všech oblíbených pokrmů. Hlavní výhodou tlakových hrnců Tescoma je rychlá a šetrná příprava jídel, přičemž spotřeba energie oproti běžnému vaření je výrazně nižší. Tlakové hrnce Tescoma jsou užitečnými pomocníky v každé domácnosti.

Nejoblíbenější řadou tlakových hrnců Tescoma je řada Bio Exclusive+ . Bajonetové uzavírání hrnce Bio Exclusive+ Tescoma umožňuje snadnou a bezpečnou manipulaci. Tento typ uzavírání je výsadou dražších tlakových hrnců. Jednoduše se poklice jen pootočí a zacvakne. Tlakové hrnce Bio Exclusive + Tescoma jsou vhodné na všechny typy sporáků, včetně indukčního.

Tlakový hrnec Prominent Tescoma je dokonale zabezpečen 4 pojistkami a má také bajonetový uzávěr, který je chytře vyřešen tak, že jeho rukojeti nevyčnívají při vaření ani při skladování a tlakový hrnec Prominent tak šetří místo všude v kuchyni.

Tlakové hrnce Magnum jsou finančně nenáročnými pomocníky při vaření. Mají masivní třívrstvé sendvičové dno a dva na sobě nezávislé ventily, které zaručují nejvyšší míru bezpečí při vaření. Tlakové hrnce Magnum lze pořídit v různých velikostech od 3,5 do 8,5 litrů.

Tlakové hrnce Comfort jsou kompaktní tlakové hrnce, které zajistí bezpečné vaření při minimální spotřebě energie. Tlakové hrnce Comfort jsou vhodné i na indukci a je na ně záruka 5 let.

Novinkou jsou tlakové hrnce Presto, které vynikají výborným poměrem kvality a ceny. Svým moderním designem ideálně zapadají do stejnojmenné řady kuchyňského nádobí Presto. Jsou zabezpečeny 4 tlakovými pojistkami pro dokonalý pocit bezpečí.

Tlakové hrnce Tescoma nikdy nezklamou a stanou se jistě nepostradatelným pomocníkem ve většině domácností.

ETESCOMA.CZ