Sklenice na víno
Sklenice na víno neplní jen dekorativní funkci, ale především dodává vínu správnou atmosféru, chuť i vůni. Obecně sklenice na víno může vyjadřovat charakter vína. Dříve používané sklenice na víno měli jasně praktický charakter - vroubkované a žebrované sklenice na víno našich babiček jen těžko vypadly z rukou při bujarých oslavách. V dnešní době bereme sklenice na víno za jakousi vizitku našeho vztahu k tomuto výtečnému moku. Jen v průzračném, čistém skle bez ozdob vyniknou tóny barev vína červeného, bílého i šumivého. Správná sklenice a teplota umožní vínu maximálně vyniknout. Dovolte vínu vyjádřit atmosféru prosluněných vinic správným výběrem sklenice.

sklenice na víno Tescoma
Ilustrativní obrázek: Sklenice na víno


Bílé víno se obvykle podává o teplotě mezi 10 - 12 °C. Sklenice na bílé víno jsou tulipánového tvaru, na delší stopce a menšího objemu, aby nápoj neztratil ideální teplotu. Sklenice na bílé víno se plní obyčejně do jedné třetiny.

Červené víno se podává o teplotě 12 - 18 °C. Sklenice na červené víno mají kulatější kalich, nahoře otevřenější, aby se do sklenky mohl „zabořit nos“. Jsou také větší, o objemu až 600 ml. Sklenice na červené víno se obvykle plní do jedné čtvrtiny.

Šumivá vína bývají podávána ve vyšších skleničkách typu flétna, které udržují dlouhodobé perlení - zúžené dno podporuje tvorbu stoupajících bublinek. Šumivá vína se podávají při teplotě 5 - 7 °C.

Nejen na sklenicích na víno, teplotě a atmosféře, ale i na kvalitě závisí to, jak si víno vychutnáte. Proto vybírejte víno vždy dle vašeho gusta a chuti.

Firma Tescoma nabízí kvalitní sklenice na víno, které se hodí jak do domácností, tak do gastronomických zařízení nebo vinných sklepů. V nabídce má sklenice na bílé víno, sklenice na červené víno, sklenice na bordeaux a sklenice na šampaňské. Sklenice na víno Tescoma jsou vyrobeny z prvotřídního křišťálového skla a jsou odolnější proti poškození při ručním mytí i mytí v myčce. Se sklenicemi na víno Tescoma prožijete chvíle s vínem ještě intenzivněji.

ETESCOMA.CZ