Pekáče na pečení
Pekáč na pečení je specializovaná kuchyňská nádoba, která se používá k pečení potravin pří přípravě pokrmů. U běžných pekáčů se obvykle jedná o plechový výlisek oválného tvaru opatřený vhodným víkem. Pekáč ale může být i vyroben i z tenkostěnné ocelolitiny nebo může být vyroben ze žárupevného chemického skla. Kovové pekáče bývají po obou stranách opatřeny uchy pro lepší manipulaci a úchop, u rozpálené nádoby velmi užitečná a praktická součást. Na trhu je k dostání několik druhů pekáčů různých tvarů, s poklicemi i bez nich. Pekáče z varného skla - nepřijímá pachy a je odolný vůči kyselinám, vycházejí vstříc požadavkům na šetrnou a zdraví prospěšnou přípravu surovin.

pekáč na pečení Tescoma
Ilustrativní obrázek: Pekáč na pečení
  • Nerezové pekáče - většinou jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli 18/10, celokovová konstrukce nádob zaručuje elegantní vzhled stejně jako snadné a rychlé čistění.

  • Litinové pekáče - jsou vysoce trvalé, odolné proti korozi, odolné proti odštípnutí, s excelentní tepelnou vodivostí. Litinový pekáč je vhodný na všechny typy varných zdrojů včetně indukce, určený je však na použití v troubě.

  • Titanové pekáče - jsou vhodné na jakékoliv pečení v troubě, ale také v nich můžete dusit nebo vařit na sporáku. Předností titanového pekáče je velmi snadná údržba.

  • Teflonový pekáč/ pekáč s nepřilnavým povrchem - je vhodný na pečení všech pokrmů, s jistotou, že se vám pokrm nepřipálí, snadno se udržuje.

  • Indukční pekáče - jsou vhodné na indukční varnou desku.

  • Silikonový pekáč - je vyroben ze speciálního silikonového materiálu, díky kterému má celou řadu jedinečných vlastností. Silikonový pekáč je odolný vůči teplotám od - 40 °C do + 230 °C a je vhodný do všech trub, můžete ho vkládat i do mrazničky. Silikonové pekáče nepřipalují, nelepí, lze je snadno vyklopit a úsporně skladovat.

  • Smaltovaný pekáč - je vhodný pro obzvláště náročné zákazníky. Samozdřejmostí je nepřilnavý povrch. Smaltovaný pekáč je dobrou investicí do vaší kuchyňské výbavy, jelikož vydrží i několik generací.

  • Pekáč s poklopem - hlavní výhodou poklopu je, že jídlo v pekáči vydrží déle čerstvé a teplé. Také při přenášení pekáče s jídlem je poklop užitečný.

  • Keramický pekáč - je plně užitkový, vhodný k pečení, vaření, zapékání apod. Vydrží několik generací.ETESCOMA.CZ