Nerezové nádobíChystáte se obměnit staré nádobí za novou nerezovou sadu a nevíte si rady? Tady je pár rad a informací, které byste před nákupem nerezového nádobí měli vědět.

Nerezové nádobí se hodí do každé kuchyně - ať už nové, moderní nebo babičkovské,retro kuchyně. Pokud máte rádi usedlejší styl, je vhodné vybírat nerezové nádobí s matným povrchem.

Při nakupování nerezového nádobí je důležité místo nákupu. Nejideálnější jsou kamenné nebo internetové specializované obchody s domácími potřebami. Absolutně nevhodné je nakupovat nerezové nádobí na tržnicích nebo od potulných obchodníků. Nádobí takto nakoupené většinou dlouho nevydrží, a pak nezbývá nic jiného než lámat ruce nad zkrouceným plechem a upadlými uchy.

nerez nádobí Tescoma
Ilustrativní obrázek: Nerezové nádobí

Další neméně důležitou informací při výběru nerezového nádobí je kvalita nerezavějící oceli, která je označena číslem. Nejkvalitnější je nerezavějící ocel 18/10, u které si můžete být jisti, že nejen dlouho vydrží, ale také ušetří spoustu času a energie. Nerezavějící ocel je druh oceli, jejíž hlavní požadovanou vlastností je odolnost vůči korozi. 18/10 vyjadřuje poměr chrómu a niklu (18% chrómu, 10% niklu).

Další věcí, na kterou je dobré dát si pozor, je dno nerezového nádobí. Dno by mělo být dokonale rovné. Pokud si navíc pořídíte nerezové nádobí se sendvičovým akutermickým dnem, můžete se těšit na vaření bez připalování pokrmů. Šířka dna by se měla pohybovat mezi 0,5 centimetrem až 2 centimetry.

Při výběru nerezového nádobí je také třeba dbát na kvalitu úchytů na hrncích a pokličkách. Měly by být dostatečně připevněny k nádobě, tak aby se po čase používání neviklaly a neodpadávaly. Chcete-li vaše nerezové nádobí využívat opravdu všestranně a navíc mít minimum práce s jeho údržbou, měly by úchyty být také odolné vůči teplotám v troubě a také v myčce nádobí, při vaření by měly zůstávat studené, tudíž by měly být úchyty odizolované.

Hlavní výhody nerezového nádobí:
  • Dlouhá životnost
  • Nerozbitnost
  • Odolnost vůči korozi
  • Odolnost vůči pachům
  • Odolnost vůči mechanickému poškození
  • Nehořlavost
  • Dlouho udrží teplo


V dnešní době je opravdu z čeho vybírat. Nejen ze sad nerezového nádobí a hrnců, ale také ze speciálních hrnců na těstoviny a zeleninu, pánví a tlakových hrnců.

Koupit nerezové nádobí
ETESCOMA.CZ