Nádobí TEFALZnačka Tefal se stala předním světovým výrobcem nepřilnavého nádobí a také je světovou špičkou ve výrobě tlakových hrnců, elektrických kuchyňských spotřebičů, žehliček a vah. Také vyniká ve výrobě produktů pro přípravu potravin a nápojů.


nádobí tefal
Ilustrativní obrázek: Nádobí Tefal

V roce 1954 byla vyrobena první nepřilnavá pánev na smažení, konkrétně francouzským inženýrem, jehož jméno je Marce Grégoire. Ten vynalezl proces spojování PTFE (PolyTetraFluorEthylen) s hliníkem.

V roce 1956 byla ve francouzském městě Sarcelles založena společnost Tefal (slovo se skládá ze slov teflon a aluminium). V roce 1961 vzrostl prodej pánví až na 1 milion kusů měsíčně díky vhodné propagaci.

V roce 1968 francouzská firma SEB kupuje společnost Tefal a původní patenty Marcea Grégoirea se stávají veřejným vlastnictvím. V následujících letech společnost Tefal uvádí na trh mnoho novinek např. opékač vaflí, žehličku vybavenou elektronickým termostatem, první fritézu či varnou konvici. V roce 1994 uvádí na trh první fritézu s vyjímatelnou nepřilnavou nádobou a dále se v průběhu 8 let společnost Tefal chlubí např. kuchyňským robotem, tlakovým hrncem nebo sadou nádobí s odnímatelnou rukojetí.

Skupina SEB působí v dnešní době ve více než 120 státech a na konci roku 2001 posílila svoji pozici, když převzala světově známé značky Moulinex a Krups.

Nádobí Tefal je vysoce kvalitní nádobí, hodící se do každé kuchyně a to pravé pro každou gurmánskou záležitost. Nabídka nádobí Tefal je opravdu široká a inovativně jedinečná. Můžete si vybrat z nepřilnavého nádobí Tefal s exklusivním tepelným indikátorem, nerezového nádobí Tefal z kvalitní nerez oceli nebo tlakových hrnců Tefal s jednoduchou a bezpečnou obsluhou.

Dále společnost Tefal nabízí kuchyňské pomůcky a příslušenství, fritézy s patentovaným systémem filtrace oleje, grily a ohřívače a také užitečné kuchyňské roboty s přímým pohonem. Nejen to, ale i mnoho dalšího nabízí firma Tefal.

ETESCOMA.CZ