Nádobí do mikrovlnné trouby
Mikrovlnná trouba se stala běžným spotřebičem v kuchyni, ale ne každý ji využívá, tak jak ji lze využívat. V mikrovlnné troubě lze totiž nejen ohřívat a rozmrazovat, ale třeba i vařit.

Váháte-li, zda nádobí, které používáte do mikrovlnky je v pořádku, stačí jednoduchý test. Nádobí do ní vložte bez potravin a zapněte, pokud se nádobí po půl minutě zahřeje, je do mikrovlnky nevhodné. Materiál, ze kterého je nádobí do mikrovlnky musí zůstat odolný a stálý minimálně do 120°C a mikrovlny musí materiálem snadno pronikat, aniž by nádobu zahřály. Nelze tedy používat kovové nádobí, s kovovými částmi, slepované nebo jinak poškozené nádobí, voskované kelímky nebo nádoby z tenkého plastu.

nádobí do mikrovlnky
Ilustrativní obrázek: Nádobí do mikrovlnné trouby

Pro přípravu jídel v mikrovlnné troubě se tedy hodí nádobí z plastu, keramiky, skla nebo porcelánu, ale pouze bez stříbrných či zlacených ozdob, jinak by nejspíše došlo k elektrickému výboji. Na závadu však není barevný dekor. Málokdo ví, že v mikrovlnce můžeme ohřívat i v dřevěných ošatkách či proutěných miskách. Pořídit si můžete speciální nádoby určené přímo pro přípravu pokrmů v mikrovlnce, které jsou použitelné pro všechny typy nebo mohou být určeny jen pro příslušný druh přístroje a jeho funkci.

K dostání je mnoho plastového nádobí do mikrovlnky, např. tlakové hrnce do mikrovlnky, napařovací hrnce, misky na sázená vejce, napařovací vějíř a spousta misek různých tvarů a velikostí. V obchodech už je k dostání i speciální nádobí do mikrovlnné trouby na vaření vajíček, která se do nádoby zavřou. Uvnitř nádoby má vrchní i spodní díl umístěn zvláštní trn, kterým se skořápka propíchne a vajíčko by pak nemělo explodovat. A teď už stačí jen najít ten správný recept a pustit se do vaření.

Nádoba na sázená vejceV nádobí do mikrovlné trouby Mikroline od Tescomy už nemůsíte jídlo jen ohřívat, ale můžete ho snadno a jednoduše připravit i v samotné mikrovlnce. Nádobí Mikroline je vyrobeno z kvalitních a nezávadných plastů. Díky Mikroline můžete v mikrovlnce připravit například rychlou snídani s pomocí speciální nádoby Mikroline na výrobu sázených vajec. V nádobách můžete zapékat těstoviny nebo si připravit lahodnou rybu v páře. Vaření v mikrovlnce se stává čím dál tím víc oblíbenější. Vaření je rychlé a jednoduché. Více informací a koupě nádobí Mikroline od Tescomy.
ETESCOMA.CZ