Kuchyňské teploměryKuchyňské teploměry jsou vynikající pro správnou a zdravotně nezávadnou přípravu a skladování pokrmů v domácnostech i gastronomických zařízeních. Kuchyňský teploměr nezajistí jen správně propečený steak, ale i správně vychlazené víno. V dnešní kulinářské době narazíme na pokrmy, které vyžadují dodržovat správnou teplotu při vaření, právě proto jsou tu kvalitní kuchyňské teploměry, které se o vše postarají.


teploměry kuchyňský Tescoma
Ilustrativní obrázek: Kuchyňské teploměry


Kuchyňský teploměr plní několik funkcí:

  • Kontroluje teplotu připravovaného pokrmu, tím předejdeme spálení či vzniku rakovinotvorných zárodků


  • Kontroluje teplotu vhodnou ke skladování potravin v mrazničce nebo ledničce


  • Usnadňuje přípravu pokrmů


  • U steaků udává míru propečení


  • Kuchyňský teploměr umožňuje dodržovat postup při přípravě pokrmů


  • Teploměr dále umožňuje servírovat víno v takové teplotě, kdy vynikne jeho chuť a aroma


Teploměr do ledničky/mrazničky ukazuje teplotu uvnitř přístroje. Na trhu je k dostání v rozmezí od -40°C do + 30°C. Teploměr do ledničky většinou vložíme na vhodně zvolené viditelné místo. Slouží především pro zjištění a kontrolu teploty pro správné skladování potravin.

Teploměr do trouby měří teplotu během pečení. Je přesnější než ukazatel teploty na troubě, proto s ním dosáhneme lepších výsledků při pečení masa či jiných pokrmů.

Kuchařský teploměr je nejběžněji užívaným teploměrem v kuchyni. Dokáže během několika vteřin zjistit teplotu pokrmu či nápoje. Kuchařský teploměr má většinou velký rozsah teplotní škály.

Teploměr na pečení zjišťuje teplotu masa během pečení v troubě. Měří zhruba v rozmezí od 60 do 120 stupňů Celsia. Umožňuje přesnou kontrolu teploty masa, která je nutná ke zničení všech zdraví škodlivých bakterií.

Teploměr na víno je vynikajícím pomocníkem při podávání vína. S pomocí teploměru dosáhnete ideální teploty podávání, kterou najdete na etiketě láhve.

Firma Tescoma nabízí kuchyňské teploměry značky Gradius. Teploměry Gradius jsou vysoce kvalitní teploměry, které jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli a je na ně záruka 3 roky. Firma Tescoma nabízí teploměr do lednice, teploměr na pečení, univerzální kuchařský teploměr a teploměr do trouby. Na své si příjdou i milovníci vína, pro které firma Tescoma připravila teploměr na víno se stojánkem Uno Vino a velmi oblíbený externí teploměr na víno Uno Vino, který je vhodný i jako dárek pro potěšení.

ETESCOMA.CZ