Kuchyňské nožeNože jsou jedny z nejběžněji používaných nástrojů v kuchyni. Skládají se z podlouhlé čepele připojené k rukojeti. Nože slouží k oddělování, řezání a krájení. Nejstarší nože jsou známy z doby kamenné. Obecně platí, že v kuchyni musí být alespoň tři nože: malý na ořezávání a krájení , univerzální středně dlouhý a velký nůž s vnitřním ostřím na pečivo. Ale samozřejmě kuchyňských nožů není nikdy dost. Jejich důležitou součástí je rukojeť, která zaručuje dle kvality účinnost a komfort při řezání či krájení.

Druhy kuchyňských nožů:

 • loupací nůž - malý nůž s ohnutou čepelí, se stabilní špičkou, který šikovně oloupe každý kousek zeleniny či jiných pokrmů


 • nůž na zeleninu - má krátkou šikovnou čepel, která umožňuje čistou práci. Ideální pro rozkrájení, čištění a dekoraci ovoce a zeleniny


 • nůž na máslo - je ideální k dekorativnímu krájení syrové a vařené zeleniny, ale také pro porcování másla


 • nůž na steak - má extra ostrou čepel, skvěle naporcujete nejen steak, ale i jiné masové pokrmy


 • vykosťovací nůž - je ideální pro vyjmutí (odstranění) kostí a ke stáhnutí kůže z masa nebo drůbeže


 • filetovací nůž - má pružnou čepel, která garantuje tence nakrájené filety z ryb a masa. Tenká pružná čepel dovoluje velmi přesné krájení


 • nůž na chléb - má zvlněné ostří čepele, a proto si poradí s každým druhem pečiva


 • kuchyňský nůž - je perfektně vyvážený nůž k sekání nadrobno, i ke krájení masa, ryb, ovoce a zeleniny


 • vidlička na maso - během krájení drží vidlička pečeni pevně na místě


 • ocílka - používá se k broušení kuchyňských nožů


 • řeznický nůž - je vynikající pro snadné vykosťování, porcování a krájení


 • sekáček - je ideální pro snadné a bezpečné porcování masa s kostí


 • nůž na sýr - má vroubkované ostří pro snadné porcování a vidličku na špičce nože pro podávání sýra, na čepel s otvory se sýr nelepí


 • dále se můžeme setkat s nožem na hermelín, parmezán, nivu atd.

 • nože Tescoma
  Ilustrativní obrázek: Kuchyňské nože Tescoma


  Kuchyňské nože Tescoma jsou vyrobeny tak, aby uspokojily nároky i těch nejnáročnějších kuchařů. Firma Tescoma nabízí několik řad kuchyňských nožů:

  Kuchyňské nože Azza jsou ideální pro ty, kteří hledají naprostou kvalitu. Jsou vyrobeny z kvalitní, pevné, japonské oceli. Nože Azza jsou dobře vyvážené a mají ergonomickou rukojeť, pro lepší držení nože. Tescoma si je kvalitou nožů Azza natolik jistá, že na nože garantuje záruku 10 let. Díky nožům Azza se pro vás krájení potravin stane zábavou.

  Kuchyňské nože Home Profi jsou nože vyrobené z velmi kvalitní nerezavějící oceli. Rukojeť nože je vyrobena z plastu. Čepel nože je tvarována a broušena pro dosažení maximální ostrosti. Nože nejsou vhodné na skleněný povrch. Nože Home Profi jsou nabízeny v několika různých variantách. Například klasické krájecí nože, vykošťovací nože, porcovací nože a mnoho dalších.

  Kuchyňské nože Morpho jsou designové propracované a vysoce kvalitní nože, které ozdobí každou kuchyni. Kompaktní celonerezové provedení bez spojů dává nožům nezničitelný nádech.

  Kuchyňské nože Cosmo jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Rukojeť nože je vyrobena ze speciálního plastu, díky kterému se nemusíte bát, že se poraníte, pokud budete mít mokré či mastné ruce. Materiál zvyšuje přilnavost povrchu. Nože můžete umývat v myčce nádobí. Nože Cosmo se prodávají v několika různých barevných provedeních.

  Kuchyňské nože Presto jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Rukojeť je vyrobena z modrého plastu. V jiné barvě se neprodává. Nože je možné umývat v myčce nádobí, nejsou vhodné na skleněné povrchy. Čepele nože jsou tvarovány a broušeny pro dosažení maximální možné ostrosti. Jsou ideální pro domácí použití.

  Kuchyňské nože Sonic jsou vhodné pro domácí použití. Jsou vyrobeny z nerezavějící oceli, rukojeť nože je ergonomická a je vyrobena z plastu. Nože se vyrábí pouze v černé barvě. Ceny nožů Sonic jsou velmi příznivé.

  Antiadhezní nože Presto Tone se staly oblíbenou novinkou tohoto roku. Jsou šetrné ke krájeným pokrmům, které se na ostří nelepí, jelikož je potaženo nepřilnavým povlakem.

  Keramické nože AZZA jsou obzvláště šetrné ke krájeným pokrmům. Při používání keramického nože zelenina ani ovoce nehnědne a neztrácí svou chuť. Keramické nože Azza se netupí a nikdy nerezaví. Na rozdíl od většiny konkurenčních řešení, kdy je čepel do rukojeti vlepovaná, je u keramických nožů Tescoma rokojeť na čepel nastříknuta.

  ETESCOMA.CZ