Fondue

Fondue původně z francouzského slova fondu = tavený, vznikly v 18. století a pochází ze Švýcarska, avšak nárok na založení tohoto pokrmu se staletou tradicí si dělá i Savojsko (nejzápadnější Alpy). Podle jiných nedoložených legend fondue vynalezli mniši, kteří v době půstu nesměli jíst pevné pokrmy, tedy ani sýr, ale v roztavené formě ho jíst mohli. Ve Švýcarsku jsou sýrové fondue považovány za národní pokrm. Každá oblast ve Švýcarsku má své tradiční fondue.

fondueTescoma
Ilustrativní obrázek: Fondue


Mimo francouzsko-švýcarské fondue ze sýra jsou dnes oblíbené také fondue z masa a fondue z ryb, i když se v příslušných nádobách netaví, ale fritují nebo vaří. Další neméně známé fondue jsou jistě čokoládové fondue s ovocem, které se těší stále větší oblibě již od 70. let 20. století. Čokoládové fondue je naprosto jednoduché na přípravu a přitom chutná skvěle. Nakrájené ovoce na kousky se namáčí do rozteklé čokolády. Nejčastěji se používají například jahody, banán, ananas nebo švestky. Zajímavou chuť ovoce v čokoládě získá například i po namočení do strouhaných ořechů. Příprava fondue je příjemnou kulturní událostí a je často spojována se sociální komunikací mezi rodinou a přáteli. V dnešní době fondue představuje klasickou zábavu a dokáže zpestřit obyčejné jídlo nebo hostinu.

Firma Tescoma nabízí čokoládové fondue Gustito a fondue Siesta pro 6 osob.

Čokoládové fondue Gustito jsou ideálním dárkem pro vaše známé i rodinu. Souprava se skládá z žáruvzdorného porcelánu, vidliček a svíčky. Užijte si příjemné romantické chvíle u čokoládových fondue.

Fondue Siesta jsou vhodné k přípravě sýrových, čokoládových i masových fondue. Obsahují totiž 2 nádoby, jednu keramickou a jednu nerezovou, ve které lze smažit maso a jiné pochutiny. Dopřejte si komfort při přípravě s fondue Siesta.

ETESCOMA.CZ