Pekáče na pečení – tvary, rošty a poklopy

Kdo tráví většinu času v kuchyni ze zkušenosti ví, že občas není lehké se vyznat ve všech různých hrncích, rendlících, pánvičkách i pekáčích na pečení. Právě pekáče na pečení jsou tématem tohoto článku.

Důležité je vybrat si pekáč, který dokonale rozvádí teplo, což plně splňují nerezové, smaltované i keramické pekáče. Nikdy nepořizujte pekáč, na kterém stojí upozornění, že se nemá stavět na přímý zdroj tepla. To totiž svědčí o ne příliš velké kvalitě.

Oválný nebo hranatý pekáč

Co se týče tvaru a velikosti pekáče, je zapotřebí dodržovat zásadní pravidlo, že by měl být vždy co nejvíce vyplněn masem. Pokud je totiž v pekáči při přípravě pečeně velké množství volného místa, šťáva se z připravované pečeně rychle vypaří a hrozí to, že se připálí. Pro přípravu husy, kachny či kuřete je nejvhodnější oválný tvar. Díky tomuto tvaru pekáče můžete také snadno nabírat vypečenou šťávu a používat ji k podlévání. Naopak pro přípravu zapékaných těstovin, brambor či žemlovky je vhodný hranatý pekáč.

Kdy použít rošt

Pečící rošt usnadní pečení bez připálení. Umisťuje se na dno pekáče, aby se maso nepřichytilo ke dnu, ale naopak neplave v přebytečné šťávě. V pekáči s poklopem můžete na roštu připravovat pokrmy v páře. Díky tomu si jídlo zachová všechny cenné vitamíny, minerály, chuť i vůni. Další výhodou pečícího roštu je snadné vyjmutí připravovaného pokrmu z pekáče díky praktickým držadlům. Slouží také k odkapání tuku, a aby byla např. husa opečená dozlatova ze všech stran.

Obecné rozdělení pekáčů na pečení lze určit podle toho, na který sporák je vhodný, protože v pekáči se nemusí jen péct, ale dá se v něm i pohodlně vařit. Většinou jsou všechny vhodné na plynový, elektrický a sklo keramický sporák. Výjimku tvoří jen indukce, na kterou jsou vhodné pouze pekáče s feromagnetickým dnem. To, jestli má pekáč feromagnetické dno, se pozná jednoduchým testem, kdy se přiloží ke dnu nádoby pekáče malý magnet, který by se měl přichytit. Na vaření také nejsou vhodné tenkostěnné pekáče.

Při zvažování, který pekáč koupit či nekoupit by mělo být také bráno na zřetel, jakou trouby používáte při pečení. Pekáče z varného skla lze použít i do mikrovlnné trouby.

S poklopem nebo bez?

Pokud přemýšlíte o pořízení pekáče na pečení se skleněným nebo jiným poklopem děláte dobře. Pořízením takového nádobí totiž získáte hned dva pomocníky při vaření. Poklop lze využít na samostatné pečení a ohřívání pokrmů nebo na zakrytí spodní části pekáče, které urychlí průběh přípravy jídla v troubě.

Rada

Při pořizování kvalitního pekáče na pečení dbejte hlavně na to, aby byl dostatečně odolný, kvalitně zpracovaný, snadno se s ním manipulovalo a také se snadno čistil. Důležitým kritériem při výběru je i hmotnost. Lehké pekáče s tenkým dnem se obecně velmi často deformují (vyboulí) vlivem působení vysoké teploty. Samozřejmostí by měla být možnost mýt pekáč v myčce na nádobí.